Makšķerēšanu dažkārt prasās “atšķaidīt”, jo patiesībā jau cope ir komplicēts sagatavošanās process: vispirms prāts tiek nemitīgi nodarbināts ar plānošanu, pētot kartes un laikapstākļu prognozes, un copesvietas izvēli, kā arī kārtējo lēmumu pieņemšanu par ķeramo zivju sugu un veidiem, mānekļu, rīku un palīglīdzekļu izvēli. Nevar aizmirst arī laivu lietas un ūdens drošību – plānošnas uzskaitījumu varētu turpināt bez sava gala. Ak, jā, nedrīkst aizmirst “atlaid mammu!” oficiālo zivjusili krastā, telefonam jābūt uzlādētam un uztveramajam tīklam un āķu stangām jāturas pa rokai. Īsāk – nav nekāda “pastaiga pa bulvāri”. Ja gribas rezultātu, – mazsvarīgu vai mazu lietu makšķerēšanā nemēdz būt.

Nereti arī pēc visām sagatavošanās pūlēm, zemūdens bars iespītējas un neinteresē tam ieplānotais māneklis vai ēsma. Ne vienam vien copmanim ir pazīstama iztukšotības sajūta pēc lielākiem copes “maratoniem”, rokas nolaižas un kā nu ne, ja ieguldīts tik daudz darba un laika? Tādos brīžos – makšķerēšana “jāatšķaida”, domas pievēršot kam citam.

“atlaid mammu!” šī gada sižetos, raidījumā “Makšķerē ar Olti”, izstāstīts Latvijas rekordlīdakas stāsts un, lai atpūtinātu galvu, tā šoreiz “jāpakustina” citā virzienā. “atlaid mammu!”, protams, ir lielākoties par copi, taču, lai tuvinātos sapnim par zivīgākiem ūdeņiem – zināšanas ir vienīgais ceļš. Biedrības “Atlaid mammu” pērn īstenotā projekta “Uzzini un izglītojies kopā ar “atlaid mammu!”” ietvaros copmaņus izglītojām arī LVM Kaņiera un LVM Lielauces ezeru krastos. Kas gan ir lietderīgāk, kā atpūtināt galvu, iegūstot jaunas zināšanas? Visa projekta gaitā pagājušajā gadā noklausījāmies 15 populārzinātniskas lekcijas sākot ar “ihtioloģija triecientempā”, beidzot ar pavārmākslas paraugdemonstrējumiem (visas videolekcijas apskatāmas ŠEIT ). Akadēmiskās tematikas bija ļoti dažādas, taču visas tādā vai citādā veidā attiecas uz makšķerēšanu kā tādu. Kormorānu koloniju ietekme uz zivju bagātību LVM ezeros un ornitoloģisko liegumu nozīme ezeru apsaimniekošanā bija “karstākie” makšķerniekus interesējošie temati pērn. Šogad uz nelielu spiningošanas sesiju aicinājām “Uzzini un izglītojies” lektoru, ornitologu Kārli Milleru. Kormorānu jeb jūras kraukļu izpēti LVM Kaņiera ezerā norit ar AS “Latvijas valsts meži” atbalstu.

“atlaid mammu!” 4. sezonas ietvaros skatītāji sagaidīs vēl trīs sižetus par sabiedriski un zivsaimnieciski svarīgiem tematiem. Trofejzivju konkurss tikmēr – pilnās burās!

Izvēlies sev tuvāko “atlaid mammu!” sadarbības ūdenstilpi un piedalies arī tu – veiksmes gadījumā “būs darīšana” ar konkursa atbalstītājiem – FishBonEholotesSIA

Ieroči un Golteenn.