Katru gadu AS “Latvijas valsts meži” rosina dabas draugus piedalīties meža dienu pasākumos, lai tuvāk iepazītu mūsu zaļo zeltu – mežu. Arī 2019. gadā ikvienam, kam mežs sirdī, būs iespēja satikties Baltijā lielākajā meža izziņas pasākumā “Latvijas Meža dienas”, kas norisināsies 24. un 25. maijā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

“Latvijas Meža dienas” noritēs dabas parka jaunākajā daļā – Kurbada zemē ārpus parka maksas teritorijas, kur laikā no plkst. 10.00 līdz 17.00 visu vecumu bērni un pieaugušie varēs ar savām rokām iepazīt vairāk nekā 80 meža izziņas pieturas – meža tapšanu no sēkliņas līdz gatavai koka mājai, kā arī piedalīties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātes kopā ar rūķiem, Cūkmenu un īstiem meža večiem! Pasākumā vienkopus pulcēsies dažādas ar mežu un dabu saistītas organizācijas, kas visas rūpēsies par apmeklētāju iesaistīšanu un labsajūtu. Klātesošie iepazīs ne tikai meža audzēšanas ciklu ar meža tehniku darbībā, bet arī mācību un karjeras iespējas meža nozarē!

Dalība pasākumā ir bez maksas. Skolas aicinām pieteikties dalībai 24. maija aktivitātēs, kad tiks svinēti arī AS “Latvijas valsts meži” un biedrības “Zaļā josta” kopīgi rīkotās kampaņas “Tīrai Latvijai” noslēguma svētki.

 PIETEIKŠANĀS ANKETA SKOLĀM 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā skolām aicinām sazināties ar komunikācijas speciālisti Andu Sproģi-Vāveri, rakstot e-pastu uz [email protected]  vai zvanot 26540801.

Kāpēc skolām pieteikties? Skolas, kas būs pieteikušās līdz 15. maijam, saņems papildu mācību un informatīvos materiālus pasākuma laikā. Skolas, kas iesaistītas dažādās vides izglītības programmās, pasākuma dienā saņems arī īpašo atzinības balvu no AS “Latvijas valsts meži” – dāvanu karti klasei Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē bezmaksas apmeklējumam, kuru varēs izmantot līdz 2019. gada beigām! 

Kas šogad būs citādāk? Atšķirībā no pagājušā gada darbnīcās nebūs zīmodziņi, ikvienam būs iespēja brīvi izvēlēties savām interesēm atbilstošākās aktivitātes.

Kāda būs pasākuma programma skolām? Skolēni varēs iesaistīties vairāk nekā 80 dažādu meža izziņas darbnīcu aktivitātēs, iepazīstot meža audzēšanu savām rokām no sēklas līdz viedajai mājai. Uz skatuves uzstāsties populāri mūziķi un notiks konkursu uzvarētāju apbalvošana. Darbnīcu gala sarakstu un pasākuma karti jūs varat redzēt šeit, skatuves aktivitātes – dienas scenāriju jūs varat redzēt šeit. Papildus digitālie mācību materiāli pieejami šeit.

Kā tiks organizēta apmeklētāju plūsma? Ieeja pasākumā 24. maijā skolēnu grupām būs no pasākuma teritorijas gala, kur paredzēta autobusu pietura bērnu grupu izlaišanai, lai apmeklētāju plūsmu organizētu virzienā uz centrālo skatuvi, samazinātu veicamo distanci un nodrošinātu apmeklētāju komfortu – pasākuma transporta karte redzama šeit. Ja tomēr vēlaties pasākumu sākt no otra teritorijas gala, tad ar transporta novietošanas shēmu aicinām iepazīties šeit. 

Video ieskats pagājušā gada pasākumā…