Augusta vidū konkurss „atlaid mammu!” saņēmis jau teju piecdesmit pieteikums, vairāki no tiem ar vairāk nekā vienu zivi – līdakām un asariem. Palielinājies arī konkursam pieteikto zivju vidējais izmērs. Sugu konkurencē dominē līdaka, seko asari, bet sadarbības ezeros noķerti un atlaisti zandarti vēl nav pieteikti. Vasaras „gavēņa” periodā rezultatīvākie ir LVM Lielauces un Gulbju ezeri un Babītes ezers. Burtniekā un Alūksnes ezerā, intensīvās ūdens ziedēšanas dēļ, plēsēji pagaidām relatīvi pasīvi.

LVM Gulbju ezers jeb „mazā Somija” laiku pa laikam pārsteidz ar potenciālām trofejzivīm – saudzēsim tās!

„Juris Gulbis Bārtuļu ezerā” jeb savējie sapratīs

Jūlijā, neraugoties uz salīdzinoši nelielo pieteikumu skaitu – 12, pārspēti atsevišķi konkursa rekordi. Noķerta un atlaista garākā sezonas līdaka – 115 centimetri. Turklāt mušiņmakšķerējot, kas padara šo lomu īpaši zīmīgu. veiksmīgais un prasmīgais ir Arturs Suhomiro, kurš jau pagājušajā sezonā pierādīja, ka liellīdaku mušošana ir rezultatīva un azartiska nodarbe. Otra lielākā „mamma” no LVM Gulbju ezera – iespaidīgie 95 centimetri trāpījušies „atlaid mammu!” aktīvistam Jurim Bārtulim. Juris „mazajā Somijā” piedzīvojis iznācieniem bagātu vakaru – bez iepriekš minētās zivs, vēl noķertas un atlaistas 77 un 78 centimetru zaļsvārces. Ķeršanas tehnika – lielie silikona mānekļi. Juris ir pašam sava lomu dienasgrāmata – salīdzinot iepriekšējo gadu lomus, kā arī „atlaid mammu!” iepriekšējo sezonu datus, atklājās, ka šīs trīs zivis vēl nekad nav ķertas. Šī fakta apstākļus pastiprina tas, ka Gulbju ezers pat Latvijas mērogos ir saucams par mazu ūdenstilpi, taču laiku pa laikam ar zināmu regularitāti tas dāsni aplaimo prasmīgus makšķerniekus.

3. garākā jūlija līdaka no Babītes ezera „Vecupeniekiem”

Trešo garāko līdaku jūlijā, no „atlaid mammu!” sadarbības ezeriem pieteicis Modris Skulte, 82 centimetru skaistule pieteikusies Babītes ezerā rīta cēlienā. Pazīstamais talsenieks Romalds Ribuzuls, Alūksnes ezera pasākuma „Uzzini un izglītojies kopā ar „atlaid mammu!”” ietvaros, piešmauca 36 cm Sudraba asari un beidzot ierakstīja ezera vārdu konkursa tabulā 

Pirmo zivi no Alūksnes ezera konkursam „atlaid mammu!” pieteica talsenieks, „Uzzini un izglītojies” saudzīgas copes instruktors  Romalds Ribuzuls

Par konkursa „atlaid mammu!” jūlija nomināciju balvu saņemšanu organizatori sazināsies privāti. Konkursa 3. sezonu atbalsta SIA Ieroči, FishBon, Eholotes.lv un Golteenn. Atbalstītāji sarūpē personalizētas mēneša balvas pieteikumu iesniegšanas veicināšanai; ja tu vēl neesi izmēģinājis piedalīties konkursā ar zivjusili copējot kādā no sadarbības laivu bāzēm un noķerot un atlaižot kādu nopietnu zivi – nekas vēl nav zaudēts! Konkurss turpinās līdz vēlam rudenim, bet jau tagad savā makšķernieka kalendārā atzīmē 1. septembri, kas šogad ir sestdiena, un zinību dienu ieplāno atzīmēt „Uzzini un izglītojies kopā ar „atlaid mammu!”” 4. pasākumā Kaņiera ezerā. Norise kā ierasts – copes instrukcijas, 6 stundu cope „am!” stilā un populārzin;atniskas lekcijas izglītošanās nolūkā. Smalkāka informācija jaunnedēļ – seko mums , lai neko nenokavētu!

Tiksimies uz ūdeņiem!