Pirmajā rudens mēnesī noķertas un atlaistas 23 trofejas izmēra “zaļās”, no kurām 6 zivis – vismaz 1 metru garas vai garākas. Pa vienai no LVM Kaņiera un Babītes ezeriem, bet 4 no bagātā Alūksnieša. Vidējais konkursam pieteiktās līdakas garums rudens sākumā – 95 centimetri! Septembrī spēlē iesaistījušies LVM ezeri – Kaņieris un Gulbju ezers, Alūksnes ezers un Babītes ezers caur “Vecupenieku” atpūtas bāzi un Opsas ezeriņš.

Pēc pieteikumu informācijas – metrīga dižzivs it kā pieteikta arī no tālā, bet salīdzinoši miniatūrā Opsas ezera, taču, izvērtējot konkursanta pievienotos fotoattēlus, jāsecina, ka pēc lielajiem ķeršanas priekiem, zaļsvārce nomērīta kļūdaini. Kas licies esam sengaidītais “metrs”, tomēr nepārsniedz zivjusiles devītā centimetru desmita vidu… Nākamreiz – noteikti būs! Pārējiem šeit jāatgādina, ka konkursa balvu izcīņā piedalīsies tikai tie pieteikumi, kas būs iesniegti saskaņā ar “atlaid mammu!” konkursa nolikumu. Konkursantu noķertās un atlaistās zivis jeb ar pieteikumiem iesniegtie dati nekur nepazudīs, bet balvas – tikai teicamniekiem! Arī septembrī tabulas galvgalī tādi jau ir un viņu vārdi ir labi pazīstami – Ingus Ozoliņš, Toms Klabis, kuri saņems balvas par labāko un otro labāko mēneša kopgarumiem līdakām.

Taču ir arī pirmreizēji konkursanti! Šogad “atlaid mammu!” jauno spiningotāju pieteikumus vērtē atsevišķi no pieaugušajiem – katram tik kāds veicinošs pārsteigums sezonas noslēguma apbalvošanā. Šosezon “atlaid mammu!” unikālo lietotāju skaits audzis par 67%, šis rādītājs lielāks bija tikai 2. sezonā – 135%.

Zinību mēnesim noslēdzoties, “atlaid mammu!” 4. sezonas rezultātu tabulā savus vārdus un iespaidīgos lomus, kuri no gada uz gadu turpina pieaugt kā kopēja zivju skaita ziņā, tā arī trofejeksemplāru lieluma un sakaita ziņāziņā sadarbības ezeros ierakstījuši jau 50 spiningotāji kopējais pieteikumu skaits ap 150. Šogad iesūtītas tikai līdakmammas, ja nerēķina 4 asarus; konkurss turpināsies un pieņems pieteikumus līdz novembra pēdējai dienai. „atlaid mammu!” joprojām atbalsta labākie copes, medību, laivu un laivošanas elektronikas veikali un ražotāji –  SIA Ieroči EholotesFishBon un  Golteenn!