Šo varētu arī dēvēt par dubulto sensāciju, jo divreiz noķertas un atlaistas līdakas konkurss “atlaid mammu!” ir piedzīvojis jau pagājušajā sezonā, kad tādi gadījumi bija divi – Kaņierī un Gulbju ezerā. Bet tāds gadījums, kā šis – pirms divām nedēļām (01.09.) atlaista līdaka tam pašam spiningotājam pieķeras vēlreiz, bet šoreiz Mammmadaba sacensību laikā (15.09.) un atnes uzvaru šajā posmā, ir pirmais!

Pirmā noķeršanas reize – 1. septembris

2. noķeršanas reize – 15. septembris. Līdaku palīdz atpazīt rēta uz kr. puses sāna astes pusē, bet uzmanība jāpievērš arī ādas punktējumam

Šis stāsts aizsākās 1. septembrī, kad LVM Kaņiera ezera laivu bāzē norisinājās informatīvi izglītojošais pasākums “Uzzini un izglītojies kopā ar “Atlaid mammu”” – praktiskās daļas laikā, spiningojot – Mārtiņam Tihanovam pieķērās kāda 79 centimetrus gara zaļsvārce. Apmēram trīs ar pusi kilogrami. Stāsta Mārtiņš: “Atceries, mēs toreiz pa to tālo malu strādājām? Pārsvarā ar lielajiem PigShad mānekļiem, bija copes un visādi izmēri, šī toreiz pieteicās ar pamatīgu tesienu. Jā, bija prieks par cīņu, sabildējām zivi un atlaidām, kā arī iesniedzām konkursam. Zīmīgi, ka toreiz pasākuma copes instrukciju daļā mani ieinteresēja Jura Bārtuļa stāstījums par vairākdaļīgajiem lielajiem silikona manekļiem ar line-thru tehnoloģiju. Uz Mammadaba mačiem apgādājos ar konkrēto mānekli. Mētājām kādus 100 metrus no TĀS vietas – kārtējais metiens, kārtējā ietīšana, tūlīt jau celšu mānekli no ūdens, taču jūtu kustību un iepauzēju. Knaps sitiens un šļaksti pa gaisu – galā gan – pie pašas laivas! Man liekas viņa patiešām bija uzmanīgāka, jo jau reizi ķerta. Āķis pašā lūpiņā – line-thru reāli nošancēja! Bija jau zināmas aizdomas, ka varētu būt tā pati, kad salīdzinājām fotogrāfijas šaubu vairs nebija.”

Lai atlaistās zivis izdzīvotu, ar tām jāprot apieties!

Copes biedriem Mārtiņam Tihanovam un Modrim Skultem šogad jau iespaidīga noķertu un atlaistu līdaku kolekcija – ja arī tu vēlies uzmačoties ar lielajiem, tad dodies copēt uz kādu no “atlaid mammu!” sadarbības ezeriem visā Latvijā un ieraksti savu vārdu konkursa rezultātu tabulā un saudzīgas copes attīstības vēsturē. Šogad mūs atbalsta makšķerlietu tirgotāji – FishBon, Eholotes, SIA Ieroči un Golteenn. Konkurss norisinās līdz 30. novembrim.