Kas ir bijis labs no paša sākuma, tas grib augt izmēros un krāšņumā gluži kā koks mežā. Līdzīgi ir ar akciju „atlaid mammu!”. Ja koka krāšņums mērāms pamatīgā stumbrā un krāšņā lapotnē, tad akcijas galvenās vērtības ir saudzīgas copes ideoloģija un to makšķernieku pulks, kas jau ir iemēģinājuši copi „atlaid mammu!” stilā jeb stumbrs un lapotne. Tie, kas ir iedziļinājušies, redz, ka copes kvalitāte iecienītos ūdeņos ir atkarīga no mūsu copes manierēm, saprot, ka pieļaujamais limits – 5 līdakas, 5 zandarti un čupiņa asaru katru dienu, izņemot lieguma laikā, ir pārāk liels, lai saglabātu veselīgas populācijas.  „Mammists” ir plēsīgo zivju makšķernieks, kurš apzinās, ka nav viens pats pasaulē; ja tu, lasot šīs rindiņas, pamazām pieņem lēmumu pirmo reizi piedalīties konkursā, tad tu esi pats svarīgākais cilvēks ceļā uz domājošu un dabu cienošu makšķernieku sabiedrību.

3. pastāvēšanas sezonā „atlaid mammu!” iet plašumā un daudzveidībā. Ja jau lasi šo ziņu, tad esi apciemojis mūsu jaunizveidoto mājaslapu, kurā būs atrodamas ziņas un praktiska informācija par konkursu, ūdenstilpēm un zivīm. Šeit arī jāiesniedz savi konkursa pieteikumi. 2018. gada sezonā LVM apsaimniekotajiem – Kaņiera, Lielauces, Gulbju ezeriem un Tērvetes ūdenskrātuvei, akcijas „atlaid mammu!” ietvaros, piepulcējušies Burtnieka, Alūksnes un Babītes ezeri, kā arī Sedas dīķis. Esam pacēluši konkursam piesakāmo zivju izmēru latiņu. ja pirmajās divās sezonās konkursam varēja pieteikt jau lomā paturamu mēru, tad šosezon aicinām dalībniekus konkursam pieteikt līdakas, kas ir garākas par 65 cm; asarus garākus par 35 cm un zandartus ne mazākus, kā 60 cm.

Konkursa „atlaid mammu!” pamatprincips paliek nemainīgs – dodoties makšķerēt – spiningot, mušot vai pludiņot – sadarbības ūdenstilpēs no sadarbības laivu bāzēm. Ņem līdzi oficiālo „atlaid mammu!” zivjusili, kuru bez maksas varēsi saņemt uz vietas. Visas bāzes skaties sadaļā INTERAKTĪVĀ KARTE. Tev jāizlasa nolikums un Goda Makšķernieka ieteikumi. Konkursam piesakāmās zivis guldi un mēri zivjusilē, fotografē pats vai palūdz biedram, tāpat pacenties uzņemt īsu video ar piesakāmās zivs atlaišanu, kas kalpotu kā pierādījums tavam veikumam šajā neuzticības pilnajā pasaulē. Parūpējies, lai attēls būtu pēc iespējas kvalitatīvāks, jo visi attēli tiks rūpīgi apskatīti, bet labākie izstādīti publiskai apskatei. Kad esi noslēdzis copes dienu – aizpildi konkursa pieteikuma anketu un iesniedz to. Vēlāk meklē savu pieteikumu rezultātu tabulā turpat blakus. Katrā nākamajā mēnesī nosauksim ikmēneša uzvarētājus, bet sezonas noslēgumā noskaidrosim lielāko atsevišķo eksemplāru, kā arī lielāko kopgarumu pieteicējus 3 sugu – līdakas, asari, zandarti konkurencē.

Skeptiķiem un pretrunu meklētājiem jāatgādina, ka „atlaid mammu!” nav strikta „ķer un atlaid” kustība, mēs iestājamies par saudzīgu un selektīvu copi – „mammas” laižam vaļā, jo tās mūs nodrošinās ar turpmāko sezonu lomiem, bet, ja vēlamies kādu zivi maltītei – ņemam mēra līdakas līdz 65 cm un nekad vairāk par trim. Uzliec sev limitu pats un nekad nepaturi maksimālo pieļaujamo limitu. Saudzīgas copes manierēm izplatoties, mēs, kopīgiem spēkiem, varam pietuvināties mērķim, kas interesē mūs visus kopā un katru atsevišķi – aizraujošākus copes piedzīvojumus mums iemīļotos vai ģeogrāfiski tuvos ūdeņos.

Jaunajā sezonā ir mainījušies konkursa aktivitāšu atbalstītāji no makšķerēšanas inventāra tirgotāju un ražotāju puses, tāpat gaidāmi vēl nebijuši pasākumi un aktivitātes sadarbības ezeros, par kuriem stāstīsim turpmākajās ziņās.

„atlaid mammu!” 3. sezonas norisi nodrošina VAS „Latvijas valsts meži” un SIA „Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs” sadarbībā ar biedrību „Atlaid mammu”.

Konkursu “atlaid mammu!” 2018. gadā atbalsta SIA Ieroči, FishBon, Eholotes.lv un Golteenn

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *